FAQ | Akademie múzických umění v Praze

Zákaznická podpora


Pro obecné informace o našem projektu, FAMU filmech či v případě zájmu o spolupráci, prosím, kontaktujte nás na 
Pokud potřebujete poradit s registrací či předplatným, pište na 
Máte-li zájem podpořit náš projekt finančně a stát se členem donátorského klubu , neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím mailu Čím je portál FAMU Films výjimečný?

Na FAMU FILMS najdete studentské snímky těch nejznámějších českých filmařů, ale také mladých začínajících talentů. Každý měsíc se na FAMU FILMS objeví nová várka filmů, jejichž datum výroby sahá až do počátků FAMU - do roku 1947, resp. 1949.
Jak se můžu na FAMU Films registrovat?

Registrace je velice jednoduchá, stačí v pravém horním rohu vyplnit registrační formulář, prostřednictvím kterého získáte profil, na kterém si můžete předplatné zřídit.Kolik stojí předplatné FAMU Films?

Měsíční předplatné stojí 85 Kč, roční předplatné pak 850 Kč. Předplatné se automaticky obnovuje každý měsíc a je možné ho kdykoliv v uživatelském profilu zrušit. V případě dalších dotazů pište naJak mohu uhradit předplatné na FAMU Films?

Předplatné můžete uhradit skrz platební bránu zadáním své platební karty či skrze platformu PayPal.Jak mohu předplatné zrušit?

Předplatné můžete zrušit v uživatelském profilu, kliknutím na tlačítko “Zrušit předplatné”. V případě dalších dotazů piště na V kterých zemích jsou filmy FAMU Films dostupné?

Filmy jsou momentálně dostupné v teritoriu České a Slovenské republiky kvůli licenčním ujednáním. Do budoucna plánujeme otevření našeho portálu celému světu. S tím souvisí nejen překlad celého portálu a jeho funkcionalit do anglického jazyka, ale zejména otitulkování všech filmů do angličtiny a zejména zajištění veškerých licencí a filmových práv. Je toho opravdu hodně a je to nesmírně nákladná záležitost, ale pracujeme na tom a v roce 2024 bychom rádi představili FAMU Films celosvětově – zájem o české studentské filmy je velikýMohu filmy veřejně promítat?

Filmy, které jsou zpřístupněné na FAMU Films není možné veřejně promítat, neboť licence jsou omezeny pouze na jednorázové domácí sledování filmů.Hledal jsem na platformě konkrétní studentský film FAMU, ale nenašel jsem ho. Jak je to možné?

Platformu jsme spustili 19. ledna a databázi průběžně aktualizujeme a filmy přibývají. Pokud tedy nemůžete vámi hledaný film najít, důvodů může být několik:

-  máme ho v redakčním plánu a teprve se chystáme film uveřejnit
- Některé filmy jsou natolik skvělé, že jsme se rozhodli, že práva na hudbu zajistíme a vykoupíme. Ovšem vyžaduje to jednání a čas.
- snímek je stále na filmovém pásu nebo jiném filmovém nosiči a my ho teprve budeme digitalizovat.
- dohledáváme k němu dostupné materiály, jednáme s autory, koproducenty, NFA či DILIA.
- film nebude vůbec uveřejněn, protože někdo z jeho tvůrců nesouhlasí s uvedením.
- film má v současnosti jiné distribuční závazky či jsou na něj exkluzivně zakoupena licenční práva, takže ho není možné zveřejnit.
- a další důvody, na které postupně teprve přicházíme 😊

V každém případě, napište nám na  .  My zkusíme film dohledat nebo urychlit proces jeho uvedení. Děkujeme za vaši trpělivost.Jsem student či absolvent FAMU a chtěl/a bych zpřístupnit svůj film na FAMU Films, jak na to?

Pokud jste student či absolvent FAMU a rádi byste zpřístupnili svůj film na FAMU Films, zkontaktujte nás, prosím, na  a společně vyjednáme možnosti uvedení.Jak zjistím, v jakém jazyce jsou nabízené filmy a jaké mají titulky?

Filmy jsou dostupné v českém jazyce a ve většině případů jsou také otitulkované do anglického jazyka. Anglické titulky je možná zapnout přímo v přehrávači stisknutím příslušného tlačítka.FAMU filmy jsou skvělé. Mohu váš portál a jeho rozvoj nějak více podpořit?


Provoz našeho portálu je nesmírně finančně nákladný a je mimo možnosti naší školy, která ho každým rokem bude dotovat. Největší finanční položky připadají na digitalizaci archivních snímků, vykupování práv, ošetření práv na hudbu, překlady a pořizování titulkových listin. Pokud byste se chtěli stát donátorem a členem programu I <3 FAMU FILMS, budeme vám nesmírně zavázání! Více informací o programu Mám dárkový poukaz, jak ho můžu uplatnit?

Váš dárkový poukaz můžete jednoduše vyzvednout na tomto odkazu. Po vyplnění vašich údajů a kódu z dárkového poukazu bude váš účet okamžitě aktivní.Jak můžu dárkový poukaz zakoupit?

Dárkový poukaz zakoupíte na této stránce. Zde si zvolíte délku předplatného i způsob, kdy a s jakou zprávou příjemce dárkový poukaz obdrží.